Haber
UMUT 2 DAİRESİNİN KAPLANMASINDAN YABANCI UYRUKLU KİŞİ KURTARILDI
![](https://haber-akyazi.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/umut-2-dairesinin-kaplanmasindan-yabanci-uyruklu-kisi-kurtarildi-ICtmjYl2.webp)
KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay Antakya Emek Mahallesi’ndeki Umut 2 Apartmanının enkazından yabancı uyruklu bir kişi sağ olarak kurtarıldı.
Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, depremden yaklaşık 50 saat sonra Hatay Antakya Emek Mahallesi’ndeki Umut 2 Apartmanı’nın enkazından bir yabancıyı kurtardı.
30-35 yaşlarında erkek olduğu belirlenen ve Türkçe bilmediği tespit edilen şahıs enkazdan çıkarıldıktan sonra tedavi edilmek üzere sağlık ekiplerine teslim edildi.