Ekonomi

OYAK Menkul Kıymet Net Kârı 2,7 Kat Arttı

OYAK Yatırım Menkul Pahalar A.Ş.’nin (OYYAT) özkaynakları geçen yılın aynı dönemine göre 2,7 kat artarak 2,6 milyar TL’ye, net kârı ise 743 milyon TL’ye ulaştı.

2023 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. büyüme ivmesini yılın ikinci çeyreğinde de sürdürdü. Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre OYAK Yatırım’ın özkaynakları, 2023 yılının ikinci çeyreğinin prestijiyle 2,6 milyar TL’ye ulaştı.

Şirketin konsolide ana şirkete düşen bu yılın ilk yarısındaki net karı 743 milyon TL’ye ulaşarak 2022’nin bire bir devrine göre 2,7 katına ulaştı. OYAK Yatırım’ın dönem net komite gelirleri 2,2 kat artarak 547 milyon TL’ye ulaşan söz konusu şirketin toplam gelirleri 3,1 kat artarak 1,3 milyar TL oldu.

Yurt içi ve yurt dışı kurumsal/bireysel müşterilerine tüm endüstriyel alanlarda ve spesifik risklerde global sigorta ve reasürans çözümleri sunan OYAK Küme Sigorta, yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği başarı ile dikkatleri üzerine çekti. Fon yönetimi, portföy yönetimi ve kurumsal portföy yönetimi hizmetleri sunan OYAK Portföy’ün kârlılığı geçen yılın aynı dönemine göre 5,5 katına ulaştı.

Verilen bilgilere göre; OYAK Yatırım, 2023 yılında da müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini artırmaya devam ederek, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmesine olanak sağlayan ‘Pratik Öneri’ ve müşterilerinin her şeyi inceleyip analiz etmelerini sağlayan ‘Pratik Analiz’ arayüzlerini de yenilemiştir. Temel ve teknik analiz uzmanına ihtiyaç duymadan hisse senetleri. Müşterilerine geniş bir yenilikçi ürün yelpazesi ve hizmet ağı sunan OYAK Yatırım, güçlü büyüme ivmesini önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi hedeflemektedir. – İSTANBUL

kabaduzajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu