Haber

İsrail’in Gazze saldırılarında ölü sayısı 4 bin 385’e çıktı

Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de gerçekleştirdiği ‘Aksa Tufanı’ saldırısıyla başlayan çatışmaların 15’inci gününde, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarında ölü sayısının 4’e çıktığı açıklandı. bin 385.

Reuters’in haberine göre Filistin Sağlık Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaparak 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaralı sayısının 13 bin 651’e çıktığını duyurdu. Bakanlığın açıklamasına göre, hayatını kaybeden 4 bin 385 kişiden 1756’sı hayatını kaybetti. canları çocuktu ve 976’sı kadındı.

‘HİÇBİR AKARYAKIT YARDIMI HAYATI TEHLIKEYE KOYMAZ’

Filistin Sağlık Bakanlığı da, Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı’nın bu sabah geçici olarak açılması ve insani yardım taşıyan 20 tırın Gazze’ye girmesine ilişkin açıklama yaptı. İsrail ordusunun yapılan yardımda akaryakıt verilmeyeceğine ilişkin açıklamasına değinen bakanlık, akaryakıtın insani yardım kapsamı dışında bırakılmasının hasta ve yaralıların hayatını tehlikeye atacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Uluslararası toplumu ve Mısır’ı, hastanelerde daha fazla insan ölmeden önce yakıt ve acil sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için acil çaba göstermeye çağırıyoruz.”

İSRAİL ORDUSU ‘YAKIT YOK’ DEDİ

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne giren insani yardımlarla ilgili bu sabah bir açıklama yaparak, yardımların yalnızca güney bölgelerine gideceğini belirtti. Ordu baş sözcüsü Daniel Hagari televizyonda yayınlanan bir brifingde yardım sevkiyatının yakıt içermeyeceğini söyledi. (DIŞ HABER)

kadikoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu