Teknoloji

DeepMind’s Sparrow’a hazırlanın: Google’ın ChatGPT’ye rakibi

Google şirketlerinden biri olan DeepMind, yakında bir ChatGPT rakibi çıkarabileceğini duyurdu. Bu chatbot’un ChatGPT’den daha sadık bir yapay zeka asistanı olacağı tartışılıyor.

DeepMind, son on yıldır yapay zeka araştırmalarına öncülük ediyor. Şirket dokuz yıl önce Google tarafından satın alındı. DeepMind CEO’su Demis Hassabis, yaptığı açıklamada ChatGPT’ye olan ilginin yakında sona ereceğini çünkü Google’ın Serçe adlı kendi chatbot’unu piyasaya süreceğini duyurdu. Sparrow’un 2023’te beta testine başlaması hedefleniyor.

  • Son günlerin en çok tanınan konusu: ChatGPT nedir? ChatGPT nasıl kullanılır?

DeepMind’ın Sparrow’u geliştirmesi, “yanlış veya icat edilmiş bilgiler” içermesi nedeniyle sohbet robotlarının potansiyel tehlikelerine ilişkin bazı şüphelere rağmen ilgi çekicidir. DeepMind’ın Google ile yakın ilişkisi göz önüne alındığında, Sparrow’un ChatGPT’ye etkili bir rakip olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

DeepMind’in araştırma makalesinden, Sparrow’un başlangıçta ChatGPT’den daha ölçülü ve muhafazakar olacağı anlaşılıyor. ChatGPT, kodlayıcılardan “sandalye şairlerine” kadar herkese yardım etme konusundaki etkileyici yeteneği ve aynı zamanda ayrımcı yorumlar yapma kapasitesi ve kötü amaçlı yazılım yazma becerileriaynı zamanda korkutur.

haberodemis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu