Haber

Çocukların yarıyıl tatilinde aileleriyle birlikte yapabilecekleri aktivite önerileri artık sizlerle.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyıl tatili 13 Kasım’da başlayıp 17 Kasım’da sona erecek. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin ailelerinin desteğiyle yapabilecekleri etkinlik örnekleri 9-2020 yılları arasında hazırlandı. hafta sonu tatilleri de dahil olmak üzere günlük tatil.
 
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ailemle Oynuyorum” ve “Ara Tatil Oyun Kitabım” el kitapları ile çocukların yarıyıl tatilinde dijitalleşmeden uzaklaşıp, sınıf ortamında kaliteli vakit geçirmeleri hedeflendi. Kısa süreliğine de olsa aileleri.
 
Etkinlikler, oyunun çocukların eğitiminde, hayata hazırlanmasında ve toplumsal kültürün nesilden nesile aktarılmasındaki rolü dikkate alınarak planlandı.
 
Okul öncesi öğrencilerine yönelik hazırlanan “Okul Öncesi Eğitim Yarıyıl Tatil Takvimi”nin içeriğinde, ara tatil oyunu örnek kitapçığının yanı sıra bilmeceler, kitaplar, etkinlik önerileri, aile zamanı, doğada geçirilen zaman ve doğada geçirilen süreler de yer alıyor. günün oyun şekli.
 
Ayrıca “Bil Bakalım Ne Var, Aileyle Masal Okumak, Seyahat Önerileri, Doğada Zaman Geçirmek, Aktiviteleri Deneyin ve Yapın, Uykudan Önce” gibi önerilerin yer aldığı “Ara Tatil Aktivite Takvimim” kitapçığı da kullanıma sunuldu. ilkokul öğrencileri için.
 
Paylaşılan kitapçıkların amacı, yarıyıl tatilinde öğrencilerin okula daha iyi hazırlanmalarına ve öğrenme motivasyonlarının güçlenmesine yardımcı olmak, ailelerin planladığı kaliteli zaman ile çocukların iç dünyalarını daha iyi tanıma ve güvene dayalı etkileşim sürecine katkı sağlamaktı. çocuklarıyla birlikte geçirecek.
 
“Ailemle Oynuyorum, Tatil Oyun Kitabım”a ulaşmak için tıklayın.
“Okul Öncesi: Aile ve Çocuk Ara Tatil Takvimi”ne ulaşmak için tıklayınız.
“İlkokul: Yarıyıl Tatili Etkinlik Takvimim”e ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu