Haber

Çinli Kıdemli Yetkili: Çin, Pakistan’ı Güvenliğin Sağlanmasında Kararlılıkla Destekliyor

MÜNİH, 18 Şubat (Xinhua) — Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Dış İlişkiler Komitesi Ofisi Direktörü Wang Yi, Çin’in Pakistan’ı güvenlik ve istikrarın yanı sıra kalkınmada kararlılıkla desteklediğini söyledi. ve canlandırma ve şirketin geçici zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için elinden gelen en iyi şekilde yardım sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

Wang bu sözleri, Cuma günü Münih’te düzenlenen 59. Münih Güvenlik Konferansı oturum aralarında Pakistan Dışişleri Bakanı Bilaval Butto Zerdari ile yaptığı görüşmede dile getirdi.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi olan Wang, Çin ve Pakistan’ın stratejik işbirliğini olumlu ve talihsiz bir günde sürdüren ortaklar olduğunu ve Çin-Pakistan dostluğunun çok sağlam olduğunu söyledi.

Wang, Çin’in iki ülke liderlerinin ulaştığı stratejik fikir birliğini uygulamak ve yeni dönemde daha da yakın bir ortak gelecek topluluğu oluşturmak için Pakistan ile çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Zerdari ise Pakistan-Çin ilişkilerinin gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çin’in iyi ve kötü günde Pakistan’ın dostu olduğunu ve Pakistan’ın dış politikasının değerli bir ayağının Çin ile bağları güçlendirmek ve Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun inşasını teşvik etmek olduğunu vurguladı.

Zerdari, Pakistan’ın terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğini ve Pakistan’daki Çinli işletmelerin ve vatandaşların güvenliğini korumak için hiçbir çabadan kaçınmayacağını söyledi.

İki taraf, mevcut uluslararası durumda karşılıklı güçlendirmeyi güçlendirme konusunda da görüş alışverişinde bulundu.

sarkisla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu