Ekonomi

Ami Organics, güçlü 2. çeyrek performansı nedeniyle 24 Mali Yıl büyüme hedefini değiştirdi

Aşağı yönlü fiyat baskısına ve düşük marjlı ürün satışlarındaki artışa rağmen Ami Organics Limited, yılın ikinci çeyreğinde ve ilk yarısında gelirini geçen yılın aynı dönemine göre %17,3 artırarak 3 milyar 260 milyon Rupi’ye çıkardı. FAVÖK %15,2 artışla 588 milyona yükseldi. milyon Rupi’ye çıkardığını açıkladı. Şirket duyuruyu perşembe günü yaptı.

Şirketin güçlü sipariş defteri, 24 Mali Yılı için güçlü bir ikinci yarı vaat ediyor. Advance Pharmaceutical bölümü, küresel bir müşterinin ürün lansmanını geciktirmesine rağmen yıllık bazda yaklaşık %8 büyüme kaydetti. Özel kimyasallar segmenti, yüksek hacmin etkisiyle yıllık bazda %72 oranında önemli bir büyüme kaydetti.

Fermion ile olan ilişki, Gelişmiş Ara Ürünler için yeni bir sözleşmenin eklenmesiyle güçlendirildi ve CDMO sözleşmesi kapsamındaki toplam ürün sayısı üçe çıktı. Yeni bir UV Observer ürününün portföyü genişletmesi ve şirketin gelirini 24. Yılın 3. çeyreğinden itibaren daha da artırması bekleniyor.

Yönetim konseyi, sürdürülebilirlik önlemlerini iyileştirmek amacıyla 16 MW’lık bir güneş enerjisi santralinin yatırımını onayladı. Burası şu anda yapım aşamasında olan 5 MW’lık güneş enerjisi santralinin yanında yer alıyor. Tamamen faaliyete geçtiğinde bu enerji santrallerinin Ami Organics’in elektrik maliyetlerini sıfıra indirmesi bekleniyor.

Ancak ürün lansmanındaki gecikme ve Çin’den gelen arz fazlası nedeniyle Ami Organics, 24 Mali Yıl büyüme hedefini %22-25’ten %18-22’ye revize etti. Bu düzeltmeye rağmen şirketin 2. çeyrek ve 1. yarıyıldaki güçlü performansı, önümüzdeki çeyreklerde büyümeye devam etme potansiyeline işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-guzelbahce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu