Haber

Akşener kişisel hırsına yenik düştü! Sağduyu söylemi saçmalık oldu

    Haber7-Özel

Saadet Partisikonutun mülkiyetinde toplanan altı masadan kaos çıktı.Başkanlarla yaptığı görüşmenin ardından gece yarısı acilen parti kurmaylarıyla bir araya geldi. YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener , dün yaptığı açıklamayla siyasi gündemi alt üst etti. Akşener yaptığı açıklamada, muhalefet liderlerine ağır suçlamalarda bulunarak 6’lı masadan çekildiklerini açıkladı.

‘ORTAK AKIL, ORTAK ADAY’ DEDİ

Altılı masa kurulduğu ilk günden bu yana, başkanlar yaptıkları her toplantının ardından toplantı yaptılar. ‘Sağduyu, ortak aday’ sloganı atıyordu. Bir kişinin niyeti ve sözüyle ülkeyi yönetmenin yanlış olduğunu belirten 6’lı masa ortakları, 6 partinin ülkeyi ortak akılla yönetmeye talip olduğunu ve 6 parçaBen başkanının sağduyu ile cumhurbaşkanı adayını açıklayacağını defalarca tekrarladı.

AKŞENER ‘ORTAK AKIL’A UYMADI

Ancak bu noktada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Şu ana kadar sarf ettiği söylemlerin aksine hareket ederek masayı dağıttığı belirtildi. Sağduyuyu savunan Akşener, 6 masa toplantısında 5 liderin hazır bulunduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu İsim konusunda anlaştığını ancak bu isme karşı olduğunu belirterek masadan ayrıldı. Böylece bugüne kadar savunduğu 6 liderin ‘ortak akıl’ söylemine meydan okuyan Akşener, sadece istediği kişi aday gösterilmediği için 6’lı masayı bozdu. “Datlatmalara boyun eğmeyeceğiz”diyerek kendi talebini dayatan Akşener’in bu atılımı ‘kişisel hırs tarafından fethedildi’olarak yorumlandı.

‘MİLLETE HAYIR ETMEDİM’ SÖYLEDİ’

Öte yandan daha birkaç ay önce Meral Akşener altılı masadan asla vazgeçmeyeceğine dair söz vermişti. Akşener, altılı masanın dağıtılmasının millete ihanet olduğunu söyledi. Sözcü Gazetesi Muhabiri Deniz Zeyrek‘ile “Altı Masa’yı devirmeyeceğim, millete ihanet etmeyeceğim” dedi. Akşener’in sözleri 3 Aralık 2022’de Sözcü Gazetesi’neBaşlık buydu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu