Ekonomi

ABD’de bir banka daha iflas etti: PacWest, satış olasılığını da değerlendiriyor

ABD’de bankacılık krizi derinleşiyor.

PacWest Bancorp, geçtiğimiz haftalarda iflas haberlerini takip etmişti. Kaliforniya merkezli bankacılık kurumu, satış dahil tüm seçenekleri değerlendirdiğini açıkladı.

Fed’in kritik faiz kararından saatler sonra gelen bu açıklama, kapanışın ardından bankanın hisselerinde büyük düşüşe neden oldu. PACW vadeli işlemlerde yaklaşık %60 kaybetti.

PacWest yaptığı açıklamada, toplam mevduatın ilk çeyrekte 5 milyar doları aşan düşüşle 31 Mart’ın prestijiyle 28,2 milyar dolara gerilediğini söyledi. Piyasa değeri 750 milyon dolar olan bankanın bu değeri yıl boyunca yüzde 72 azaldı. yıl.

ABD’de bankacılık krizinin derinleşebileceğine işaret eden bu gelişmenin ardından altın ve bitcoin Fiyatta hızlı bir artış var. Fed Lideri Jerome Powell’Şirketin açıklamaları sırasında 28.200 dolara kadar düşen BTC, PacWest haberinin ardından 29.200 dolara yükseldi.

California merkezli bankada yaşananlar, First Rebuplic Bank’ın satışını takip ediyor. FDIC, bu hafta başlarında California merkezli diğer bankaya ve daha sonra bu bankaya el koydu. JP MorganChase’e satıldı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

kangalajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu